Regaty Timberland NordCup 2012

Tegoroczny sezon regatowy rozpoczęliśmy udziałem w regatach Timberland Nord Cup. Jest to największa impreza regatowa w Polsce. Była to już siódma edycja regat Nord CUP , która odbyła się w dniach 30.06-08.7.2012 jako część zlotu Baltic Sail. Wystartowało siedemnaście zgłoszonych klas tj 505, Delphia 24, Europa, Finn, Hobie 16, Hornet, Jachty morskie ORC, Jachty morskie KWR, Micro, Nautica 450, OK Dinghy, klasa Omega, Snipe, klasy, T2, T3, Żagle 500 oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Klasy 470 i przedstawiciele klas niezgłoszonych, które wystartowały w klasie Open. Klasę Sympathy 600 reprezentowała tylko Daina zgłoszona w grupie Open gdzie przyszło na ścigać się z prawdziwymi gigantami m.inn. potężnym katamaranem Oiler. Impreza odbywa się rokrocznie w Gdańsku w marinie AZS w Górkach Zachodnich. W piątek 6 lipca załoga w składzie Karol Góralczyk, Piotr Grzybowski i Tomasz Wrzosek wyruszyła w pierwsze regaty w historii Daina Team na morzu. Wyścigi rozegrane zostały w sobotę i niedzielę 7 i 8 lipca.

Start wyznaczono nam w akwenie E razem z klasami PPJK, ORC, KWR, Żagle 500 i Open. Na starcie było tłoczno i ekscytująco. Burta w burtę jednostkami, których wysokość masztów przekracza 30m robi wrażenie.  W kategorii Open bezkonkurencyjny był „Oiler” z kapitanem Markiem Kowalskim (wygrał oba biegi),  dwukrotnie na drugim miejscu biegi kończył Piotr Kopczyński z załogą. Trzecia uplasowała się ekipa Zbigniewa Tomczyka. Czwarte miejsce przypadło naszej załodze, piąte – teamowi Macieja Góreckiego z klubu Kotwica.

Kulminacyjnym wyścigiem regat, był wyścig o Bursztynowy Puchar Neptuna odbył się w sobotę 07.7.2012, który jest wyścigiem otwartym według zasady kto pierwszy ten lepszy. Wyścig jest bardzo widowiskowy również dla publiczności na lądzie, ponieważ boje zwrotne usytuowane są przy plażach Stogi i Brzeźno. Tu również zwyciężył Oiler.

Słońce i lekki wietrzyk – taka pogoda z pewnością sprzyja plażowiczom, jednak na regatach przydałby się mocny wiatr. Niestety, zabrakło go w ostatnim dniu regat. Jednak sobotnie wyścigi dostarczyły nam wielu wrażeń i emocji, rozhuśtane po burzy morze i 4-5 w porywach zapewniły nam nieco adrenaliny. Start w regatach dostarczył nam mnóstwo frajdy i na długo pozostanie w pamięci !

Oficjalna strona regat Nord Cup

Relacja z regat na portalu Żagle

Wyścig o Bursztynowy Puchar Neptuna 2012 – Film

Możliwość komentowania jest wyłączona.