Historia łódki

Łódka została zbudowana w 1997 i użytkowana regatowo przez P.Wyszyńskiego. Został jej nadany numer POL3600 i nazwa Demencja. Łódka zbudowana była ówcześnie w specyfikacji R, czyli z pokładem regatowym, charakteryzującym się krótszą kabiną. Po kilku latach startów Pan Wyszyński sprzedał łódkę, a Pan Ćwikliński zmienił pokład na turystyczny (obecny) i łódka zmieniła właściciela i przyjechała Mazury. Losy rzuciły ją w okolice Borowskiego Lasu do Pana Hanke, gdzie jak głosi legenda pogryzły ją konie ??? Odkupiona następnie została w 2001 roku przez obywatela niemieckiego P.Lachmanna.

Nowy właściciel przystosował ją do pływania po wodach przybrzeżnych. Pan Dymerski z Mrągowa zamocował na zlecenie relingi, pantograf, instalację oświetleniową, łódź została wyściełana wykładziną i wyposażona w jaskółki. Dokupiony został silnik zaburtowy. Nowy właściciel ochrzcił ją Jorry I. Opłynął kanały i wody przybrzeżne Holandii, Danii i Niemiec.

W 2006 roku wróciła do Mrągowa, w ręce Pana Domagalskiego, lecz przez ponad dwa lata stała na lądzie wyglądając wody. W sierpniu 2008 r trafiła do czwartego właściciela. Do nas. Po związaniu się ze sponsorami i gruntownym odnowieniu, oraz nadaniu nowej nazwy, Daina powróciła w 2009 roku na szlaki żeglowne i trasy regatowe.