Regaty 85 Lat YKP

Relacja z regat z okazji 85-lecia Yacht Klubu Polski, Zalew Zegrzyński 19-20.09.2009 Jadwisin.

Trzeciego tygodnia września, zmagania sportowe klasy Sympathy przeniosły się do uroczego Jadwisina, gdzie w otoczeniu wysokich drzew na stromo wznoszącym się brzegu ma swoje miejsce malowniczo usytuowany port YKP Warszawa.

Na start dopłynęły cztery załogi, które w tym sezonie tworzą trzon frekwencji klasy: Daina, Erica, Haveta5 i Raptus. Razem z nami ścigały się Tanga i jachty w klasach turystycznych T,T1,T2, T3.

Regaty odbyły się z okazji niezwykłego jubileuszu 85 lat założenia Yacht Klubu Polski. Oprawa, liczba oficjalnych gości, lista patronów honorowych i sponsorów nie pozostawiała wątpliwości że będzie to impreza niezwykła. Dość tylko dodać że patronami byli m. in. Marszałek Sejmu P. Komorowski, Marszałek Senatu P. Borusewicz. Z uwagi na rozbudowaną część oficjalną start regat został zaplanowany na godzinę 13.30 W planach dnia pierwszego zostać rozegrane miały dwa wyścigi, w niedziele również dwa, z których drugi o „Błękitną wstęgę”. Trasa regat ustawiona została w śledzia z bojami wzdłuż jeziora. Ustawnie zagwarantowało idealne warunki dla licznie zgromadzonych widzów zwłaszcza, że maszt komisji startowej umieszczony został na brzegu, a widzowie obserwowali zmagania żeglarzy jak na dłoni. To co się podobało widzom nie podobało się żeglarzom, ponieważ trasę zwłaszcza w sobotę można było przepłynąć dwoma halsami…

Możliwość komentowania jest wyłączona.