Eko marina Mrągowo, wielkie otwarcie.

24 czerwca 2012 została otwarta eko marina w Mrągowie. Różni się znacznie od innych marin otwartych na Mazurach w roku 2011. Tamte są skierowane swoją ofertą głównie do żeglarzy. Nasza mrągowska eko marina jest w zasadzie kompleksem rozrywkowo rekreacyjnym zbudowanym na terenach plaży miejskiej w Mrągowie. Jako teren rekreacyjny jest to wymarzone miejsce do spędzania czasu rodzin z dziećmi. Atrakcją są nowoczesne boiska z miejscami dla kibiców, kompleks linowy i piękna plaża z pomostami.

Od strony żeglarskiej i wodniackiej infrastruktura na wodzie powiększyła się o dobudowane stanowisk do cumowania i powiększony slip. Stanowiska umieszczone zostały od strony północno zachodniej tuż przy głównym pomoście widokowym. Usytuowanie jest niezbyt fortunne, ponieważ pomosty cumownicze usytuowane są na płytkiej wodzie w bliskim sąsiedztwie trzcinowiska. Miejsca od strony jeziora pomieszczą 3-4 jednostki. Miejsca od strony brzegu pomieszczą podobną ilość jednostek. Podejście do miejsc od strony brzegu wymaga podniesienia miecza. Dodatkową przeszkodą są łańcuchy mocujące pomosty do dna i przewidziane są dla jednostek do max 6m. Eko marina powstała jednak głównie z myślą o kajakarzach i opisane przeszkody nie powinny stanowić dlań problemów. Jezioro Czos jest zbiornikiem wodnym na szlaku rzeki Dajna. W przyszłości szlak Dajny ma być mocną alternatywną dla szlaku rzeki Krutyń. Standardem każdej eko mariny, również mrągowskiej jest możliwość oddania odpadów stałych i nieczystości płynnych.

Rozpoczęcie działalności mariny zostało okraszone wieloma atrakcjami: koncertem mrągowskiej orkiestry dętej, oficjalnym otwarciem przez władze lokalne, wypuszczeniem przez Panią Burmistrz do jeziora Czos oznakowanego karpia. Kto go złapie w nagrodę otrzyma bezpłatnie pozwolenie na połów ryb. Połów karpia trzeba udokumentować zdjęciem. Z okazji otwarcia odbył się pierwszy konkurs pływania na byle czym. Inwencja uczestników zaskoczyła wszystkich i z podziwem oklaskiwali uczestników. Mój faworyt „Mrągowska bonanza zajął niestety drugie miejsce.

Możliwość komentowania jest wyłączona.