MPJK – start z przygodami

Sezon regatowy na półmetku. Regaty sierpniowe to starty w Giżycku. Tegoroczny kalendarz przewidywał regaty z okazji Boatshow i Mistrzostwa Polski Jachtów Kabinowych.

Mimo usilnych namów, załogi nie zdecydowały się na przystąpienie do zawodów Boatshow Dopiero ranga Mistrzostw Polski przyciągnęła na Mazury załogi klasy Sympathy600. Spodziewaliśmy się wstępnie sześciu załóg, czyli miód.

Nasz zespół to solidny jak zawsze Maciej, oraz ja we własnej osobie. Jednak po raz pierwszy zetknęliśmy się z problemem doboru załogi. Do tej pory mieliśmy chyba szczęście, bo nigdy nie mieliśmy z tym kłopotów. Osoby, które jeszcze w czerwcu wstępnie deklarowały swój udział, jedna po drugiej rezygnowały. Nasz udział stanął pod znakiem zapytania. Ale od czego mamy dzieci ? Namówiłem do startów Adama, syna, który był absolutnym debiutantem. Co prawda w czerwcu zdobył patent żeglarza, jednak pływanie regatowe różni się bardzo od rekreacyjnego.

Bardzo ostrożnie oceniałem nasze szanse na dobry wynik. Zeszłoroczny start wysoko wywindował nasze oczekiwania. Trzeba być jednak realistą. W tym roku startuje Jacek.

W lipcu była okazja na poprawkę sprzętu. Maciek dokonał wymiany fału z kewlarowego na stalowy. Pozbyliśmy się też dużego kosza dziobowego na rzecz małych relingów. Stan foka nie napawał optymizmem. Jest zużyty i nie jestem zadowolony z jego pracy. Działanie rolera foka też dalekie jest od doskonałości. Będziemy musieli nadrabiać pracowitością. Na szczęście mamy nowy wskaźnik wiatru windex, więc damy radę..

Pogoda wymarzona, ciepło, słonecznie i w prognozach wietrznie. Regaty zaczęły się od zamieszania. Zawody o randze Mistrzostw Polski. Jednym z warunków była konieczność stawienia się min. 5 załóg. W dniu zawodów zawiódł jednak najmłodszy sternik Wojtek z załogą Haveta5. Od początku sezonu nie miał wielkiej ochoty na pływanie. Na start w MPJK wyraźnie się zdeklarował i niestety zawiódł. Zawodnicy, którzy przyjechali do Giżycka aby wystartować w zawodach o wysokiej randze nie kryli rozczarowania. Sędziowie zdecydowali, że Sympathy600 wystartuje w zawodach punktowych o „Błękitną Wstęgę Niegocina” Skutkiem tego będzie brak Mistrza Polski na rok 2010.

Siara…

Możliwość komentowania jest wyłączona.