Regaty Świętojańskie

W czerwcu zaczęliśmy sezon regatowy. Załoga wystartowała w cyklu zawodów na Zalewie Zegrzyńskim.

W dniach 19-20 czerwca odbyły się Regaty Świętojańskie zorganizowane przez klub Wodnik z Nieporętu. Jeszcze w przeddzień zawodów dokonywaliśmy poprawek i dostrojeń. Załoga w składzie Karol Góralczyk, Patryk Krugły i Maciej Majak dotarła do klubu Wodnik w przeddzień o 23.00. Rano roztaklowaliśmy się i przystąpiliśmy do startu. Występ nie przebiegał po naszej myśli. Co rusz trapiły nas niestety usterki grota. Raz po raz urywał się fał zmuszając nas do kładzenia masztu. Dzień pierwszy musieliśmy oddać walkowerem. Klasyfikacja po pierwszym dniu przedstawiała się następująco: Raptus, M-plus, Daina. Pociechą był udział w imprezie „Dni Gminy Nieporęt”, podczas której trafiliśmy na koncert Beaty i zespołu Bajm. Całość zakończyła się imponującym pokazem sztucznych ogni.

Tylko pała puszcza fała...

Niedzielne starty nie poprawiły naszej sytuacji, dwa razy trzecie miejsce. Nie dopisała frekwencja dzięki czemu mimo fatalnych startów wylądowaliśmy na pudle !

Kolejność:

1. Raptus

2. M-plus

3.Daina

Łódka zostaje na Zegrzu. Najgorsze jednak, że nie mogliśmy dociec przyczyny urywania fału, który wykonany był z kewlaru !

Możliwość komentowania jest wyłączona.